O nás

Ti někteří zasvěcení příznivci z vás už myslím dávno poznali, že BG Styl není zdaleka kapela ortodoxně jednostranně zaměřená na bluegrass - jak by mohl napovídat název kapely. Zůstává ale pravdou, že právě bluegrass určil původní směr seskupení na konci roku 1995, kdy Radim "Piškot" Duda (dnes již dávno žijící a hrající někde v Čechách) dal dohromady muzikanty za účelem hraní tradičních kousků.

Jsou samozřejmě kapely o mnoho starší než ta naše, takže my možná se maličko lišíme jen tím, že kapela rozdává radost přes 21 let a k tomu již nějakých 19 let stále ve stejné sestavě: Aleš, Jirka, Méďa, Láďa a Čenda. Než jsme se nakonec našli v BG Stylu, tak jsme si všichni prošli několik jiných muzikantských štací a náš "neposedný" basák Méďa je dodnes vzorem hudebního kočovníka a za jeden víkend stihne sem-tam obšťastnit i 2 další kapely.

Dnes v kapele mám nejen já často pocit, že chceme hrát (a hrajeme) to, co nás baví a třeba i to, co by jste od nás často vůbec nečekali... holt kultura by prý měla lidi nějak obohacovat a protože neznáme předem vaše reakce, bavíme se pro jistotu sami už jen tím, že "si hrajeme" ... Proto rádi často povyletíme do krajiny gospelů (ozdobených čtyřhlasy a capella), sem tam country, okořeníme si koncert folklórním okénkem a instrumentálně nabídneme třeba i ragtime nebo osvědčené houslové pecky. Naši muziku děláme logicky pro radost posluchačů, ale v nemalé míře i pro radost vlastní a to je jeden z důvodů, proč hrajeme tak často, jak máme chuť :o)

čusbus čendus